Jaja średnie dla kur plastikowe-1,50ZŁ/1szt

Jaja średnie dla kur plastikowe-1,50ZŁ/1szt
Producent:
Polmark
Cena:1.50PLN
Dostępność:duża
Ilość: szt.
Stan:Nowy
Ocena:
0.00 / 5 (0 głosów)
Sztuczne jaja podkładowe dla kur niosek wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jajka mają wysokość 4,8 cm i średnicę w najszerszym punkcie 3,8 cm. Główne zalety jaj podkładowych dla kur to:
  • idealne odwzorowanie kształtu prawdziwych jaj kurzych
  • sztuczne jaja podkładowe do kur są odpowiednio ciężkie i twarde dlatego wysiadująca kwoka nie będzie w stanie odróżnić sztucznych jaj od tych naturalnych i ich nie zniszczy lub usunie z gniazda.


Jajka podkładowe dla kur są przeznaczone są przede wszystkim do przyspieszania procesu znoszenia jaj i stymulowania zachowań rozrodczych. Szczególnie podczas stosowania inkubatorów do wylęgu można podbierać prawdziwe i zastępować je wykonanymi z tworzywa jajami podkładowymi. Stosując sztuczne jajeczka jako zastępcze dla kur można planować wylęgi piskląt oraz mieć wpływ na ich równomierne się klucie.

Bardzo często służą również do zwalczania zjawiska uszkadzania lub zjadania prawdziwych jaj przez kury. Jest to bardzo skuteczny sposób na problem z dziobaniem jaj. Kury dosyć szybko od momentu podkładania sztucznych jaj odchodzą od nawyku dziobania i zjadania własnych jajek.