Karma wiosenno-letnia dla dzikich ptaków -1Kg

 Karma wiosenno-letnia dla dzikich ptaków -1Kg
 Karma wiosenno-letnia dla dzikich ptaków -1Kg Karma wiosenno-letnia dla dzikich ptaków -1Kg
Producent:
Złota Rybka
Stara cena:3.50PLN
Cena promocyjna:3.40PLN
Dostępność:duża
Ilość: szt.
Stan:Nowy
Ocena:
0.00 / 5 (0 głosów)

Karma wiosenno letnia 1 kg

Dla naszych klientów jest to bardzo dobrze znany skład,który ssklada się aż z 20 różnych nasion i super sprawdza się również zimą.
Dlaczego wiosenno-letnia dlatego ponieważ jest to najbardziej wyczerpujący okres dla ptaków .Okres lęgowy jest bardzo trudnym a zarazem bardzo ważnym czasem.
Tylko odpowiednia ilośc nasion pozwoli za bardzo duży wybur odpowiednich nasion a taże dostarczy niezbednych witamin i mikroelementów oraz substancji odżywczych .
Gwarantuje zdrowy wzrost ,mocne pióra,mocne kości,duża odpornośc na choroby.
Wielu ornitologów twierdzi że latem ptaki maja bardzo dużo naturalnego pokarmu ale ta karma jest tylko jako dodatek dla diety.
Mieszanka przyciągnie do karmnika takie ptaki jak:

Dzwońce, Szczygły, Wróble, Trznadle, Sierpówki oraz Sikory (bogatka,modraszka)

Ptaki są bardzo częstymi gośćmi w naszych karmnikach, o ile znajdą w nich swoje przysmaki - mieszankę różnych nasion

Słonecznika,Kanaru,Prosa,Rezepaku,Jeczmienia(łuskanego)

Dodatkowo możemy doać,słonecznik łuskany lub rozgniecione Orzechy Ziemne Surowe(to szczególny rarytas i koniecznie musi się znaleźć w karmniku).

Skład mieszanki został została opracowany przy konsultacji z Ornitologiem oraz miłośnikami OTOP-u

Skład:Słonecznik Czarny,Kanar,Proso,Jęczmień łuskany,Dari,Rzepak,Biały Ryż,Pszenica,Gryka,Siemie.

Ten duży wybór pokarmów ziarnojadów można uzupełnić o kasze i płatki zbożowe. Na pewno przyciągnie on ptasi tłum, wśród którego znajdą się także sikory (najczęściej bogatka), uwielbiające nasiona oleiste - słonecznika (niełuskanego), konopi czy rzepaku.

Dla miesznek posiadamy specjalistyczne karmniki:

Dzikie Ptaki z Angli 2 138

Bardzo ważne jest miejsce, w którym chcemy postawić karmnik. Powinno być ono zaciszne, osłonięte od wiatru, ale jednocześnie uniemożliwiające drapieżnikom (kotom, krogulcom) zaczajenie się w pobliżu karmnika. Najlepsze są miejsca osłonięte domem lub krzewami od strony zachodniej, zwłaszcza jeśli w pobliżu są gęste i dość wysokie krzewy (berberysy, pigwowce, pnące róże itp.), gdzie ptaki łatwo skryją się w razie ataku krogulca. Wokół karmnika, w promieniu kilku metrów, mogą znajdować się jedynie niskie trawy, w których nie zdoła zaczaić się żaden kot.

Nieodpowiednimi miejscami do dokarmiania ptaków są przeszklone werandy. Zdarza się, ze spłoszone ptaki rozbijają się lub wręcz zabijają o duże szyby znajdujące się w sąsiedztwie, a krogulce bardzo szybko uczą się zaskakiwać swoje ofiary w takich miejscach. Co innego, gdy karmnik jest zamocowany na parapecie okiennym. Bez trudu można go wtedy czyścić i zaopatrywać w nowe porcje pokarmu, ptaki są łatwe do obserwowania, a w razie spłoszenia nie uderzają z dużą prędkością w szybę, bo jest ona blisko. Jeśli dokarmiamy ptaki na parapecie okna w bloku, sąsiedzi z dołu powinni być o tym uprzedzeni, by nie doszło do sytuacji, że na ich interwencje zostaniemy zmuszeni przerwać dokarmianie w czasie najsilniejszych mrozów, gdy najwięcej ptaków pojawia się przy karmniku. Zwłaszcza kawki i gołębie bardzo zanieczyszczają parapety. .

Towar :sprzedawany jest na Wagę

Cena dotyczy 1 kg

Wszystkie towary zakupione na naszych aukcjach wysyłamy w jednej przesyłce do 30 kg.

Zapraszamy do Bardzo bogatej ofery nasion.