Kolendra-surowiec zielarski 4,80 zł/kg

Kolendra-surowiec zielarski 4,80 zł/kg
Producent:
Kampol
Stara cena:4.80PLN
Cena promocyjna:4.65PLN
Dostępność:duża
Ilość: kg.
Stan:Nowy
Ocena:
0.00 / 5 (0 głosów)

Surowiec zielarski: z owoców kolendry (Fructus Coriandri) otrzymuje się w procesie destylacji olejek eteryczny (Oleum Coriandri), którego głównym składnikiem jest fitoncyd linalol.

Główne właściwości: rozkurczowe; wiatropędne; pobudza wydzielanie soku żołądkowego; wzmaga łaknienie; rozpuszcza cholesterol.

Kolendra osiąga nawet do 50 cm wysokości. Jej liście mają delikatnie anyżowy zapach, natomiast nasiona są słodkie i posiadają pomarańczowy aromat. W czasie kwitnienia na łodydze zauważyć można niewielkie białe lub różowe kwiaty. Owoce kolendry są kuliste i posiadają szarobrunatne zabarwienie.
  Warto wiedzieć, że kolendra należy do najstarszych roślin, które zaczął uprawiać człowiek. Była popularną przyprawą już w czasach starożytnych. Pamiętaj o tym, aby dodawać kolendrę do potraw dopiero pod koniec gotowania, tak aby nie straciła swojego wyjątkowego smaku i aromatu.

Towar na wagę.Cena dotyczy 1 kg.

Przesyłka

GLS16,50zł do 25 kg-wpłata na konto

GLS 24zł do 25 kg-za pobraniem

Kolendra może pochwalić się dobroczynnym dla ludzkiego organizmu działaniem. Skutecznie pobudza apetyt, wzmacnia trawienie, oczyszcza krew, a także łagodzi nieprzyjemne i uciążliwe skurcze i wzdęcia. Jest też stosowana w przypadku kłopotów z nadmiernym wzrostem flory bakteryjnej i chorób układu nerwowego.