Ovibad - Ovigor 1000g

Ovibad - Ovigor 1000g
Kod produktu: 052
Producent:
Stara cena:23.00PLN
Cena promocyjna:22.00PLN
Dostępność:duża
Ilość: szt.
Stan:Nowy
Ocena:
0.00 / 5 (0 głosów)

OVIBAD

 

Sól do wody kąpielowej dla gołębi z olejkami eterycznymi

 

Właściwości i działanie:
Sól kąpielowa OVIGOR jest nieodzownym dodatkiem do wody do kąpieli dla gołębi. Zmiękcza wodę, przez co pióra po kąpieli stają się jedwabnie miękkie, lśniące  i elastyczne. Kąpiel z Solą kąpielową OVIGOR ułatwia gołębiom pierzenie: usuwa kurz, łupież i zrogowaciały naskórek. Luzuje stare pióra i kciuki ułatwiając ich zrzucenie.

Zawarte w Soli kąpielowej OVIGOR, rozpuszczalne w wodzie kryształki olejków eterycznych wpływają kojąco na otwarte pory skóry, uśmierzają lokalnie ból. Polepszają też ukrwienie skóry, przez co zaopatrywanie komórek w substancje odżywcze oraz usuwanie produktów przemiany materii jest znacznie efektywniejsze. Olejki eteryczne wykazują również na skórze działanie antybakteryjne - skutecznie zwalczają szkodniki (np. roztocza) oraz bakterie patogenne.

Pozostające na skórze gołębia po kąpieli olejki eteryczne stopniowo się ulatniają i w ten sposób dostają się do dróg oddechowych. Tam wyraźnie niwelują niekorzystną florę bakteryjną i dbają o utrzymanie zdrowych dróg oddechowych. Dodatkowo dają efekt inhalacji, poprawiając wydolność oddechową.

 

Stosowanie i dawkowanie:

Przed użyciem dobrze wymieszać.1 łyżkę stołową (ok. 10g) wsypać do 5l wody i wymieszać. Po ok. 5-10 min. (czas rozpuszczania olejków eterycznych) ponownie wymieszać. Kąpiel powtarzać 1-2 razy w tygodniu

 

Zawartość: 1000g