Cena:43.00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Stan:Nowy

Żelazo-Komplex (100 ml)

Na mięśnie piersiowe wolne od łuski,

Najlepiej przyswajalna i najbezpieczniejsza
w dawkowaniu forma żelaza w postaci chelatu,

Żelazo-Komplex

żelazo nowej generacji

NOWOŚĆ! teraz w opakowaniach 100 ml, 250 ml i 500 ml

Oprócz chelatowej (najlepszej) formy żelaza, produkt ten został wzbogacony w witaminy z grupy B (B1, B2, B11, B12), miedź, kwas foliowy i sorbitol.

Jak działa?

 Po pierwsze: ułatwia transport tlenu do mięśni, dzięki czemu mięśnie gołębi nie produkują kwasu mlekowego po wysiłku

Poza tym:
 - produkuje energię metaboliczną, pobudza gołębie
 - eliminuje toksyny z organizmu
 - neutralizuje szkodliwe wolne rodniki
- ma duży wpływ na procesy krwiotwórcze, dzięki czemu mięśnie piersiowe gołębi stają się intensywnie różowe i wolne od łuski
- poprawia funkcjonowanie układu nerwowego

 


Stosując Żelazo-Komplex utrzymacie Państwo maksymalne stężenie żelaza w organizmie gołębia, a co za tym idzie HEMOGLOBINY. Dzięki temu gołębie łatwiej będą wykorzytywały energię z karmy na energię pracy mięśni, co znacznie poprawi ich wytrwałość lotową i kondycję.
Aby gołębie podczas lotów skutecznie i efektywnie wykorzystywały zasoby energii w organizmie niezbędny do tego celu jest tlen. Tlen jest przenoszony z płuc za pośrednictwem krwi do mięśni ptaków gdzie dopiero tutaj z jego udziałem może dojść do zamiany energii pozyskanej z karmy na energię efektywną pracy mięśni (wykorzystywanej podczas lotu).

Za transport tlenu we krwi odpowiadają czerwone krwinki ? erytrocyty, a ściślej mówiąc,  ich białko hemoglobina, której nieodzownym składnikiem jest jeden z mikroelementów - żelazo. Żelazo poza funkcją transportującą tlen po wszystkich tkankach organizmu, uczestniczy w produkcji energii metabolicznej, eliminacji toksyn z organizmu oraz neutralizacji szkodliwych wolnych rodników. Żelazo jest niezbędne do budowy hemoglobiny, a także potrzebne w metabolizmie hormonów, witamin i aminokwasów.

W celu poprawy procesów krwiotwórczych żelazo musi być jednak podawane razem z odpowiednio zbilansowanymi związkami innego mikroelementu ? miedzi, witamin B12 i B6. Cały ten kompleks bioaktywnych substancji poprawia także działanie neuroprzekaźników poprawiających funkcjonowanie układu nerwowego. W produkcie Żelazo-Komplex dodano także wit. B1, wit. B2 oraz kwas foliowy, odgrywające istotną rolę w podziałach komórkowych w tym szybszemu tworzeniu się większej ilości czerwonych krwinek ? erytrocytów.

W okresie zwiększonego obciążenia fizycznego, czyli w okresie lotów, zapotrzebowanie na żelazo i cały kompleks składników poprawiających jego wbudowywanie w czerwone krwinki znacznie wzrasta. Przy jego niedoborze spada ilość nowotworzonych czerwonych krwinek a co za tym idzie ilość możliwego do przeniesienia tlenu do mięśni. Pogarsza się wtedy proces zamiany energii z karmy na energię pracy mięśni. Spada więc wytrzymałość lotowa takich gołębi.

Stosowanie regularnie 2 razy w tygodniu preparatu Żelazo-Komplex w trakcie lotów pozwala utrzymać maksymalne stężenie żelaza, a co za tym idzie hemoglobiny we krwi gołębi. Poprawia to zdolność wykorzystania energii z karmy na energię pracy mięśni oraz wytrwałość lotową. Żelazo-Komlpex należy podawać także gołębiom młodym oraz stadu podczas pierzenia co pozwala budować zdrowe, mocne i odporne stado.

 

Dawkowanie:

- w razie osłabienia organizmu lub przy dłuższych lotach 2 razy w tygodniu po 3-5 ml/ l wody pitnej lub 1 kg karmy

- 3 tygodnie przed sezonem lotowym i w trakcie lotów przez cały sezon; 2 razy w tygodniu po 3 ml/ l wody pitnej lub 1 kg karmy

- podczas pierzenia 2-3 razy w tygodniu  3 ml/ 1l wody pitnej lub 1 kg karmy

- gołębiom młodym 2- 3 razy w tygodniu 3 ml/ 1 l wody pitnej lub 1 kg karmy

 

Skład w 1 litrze:

- wit. B1 ? 980 mg

-wit. B2 ? 2190 mg

-wit.  B12 ? 5000 mcg

- kwas foliowy ? 910 mg

- żelazo chelat ? 22 000 mg

- miedź ? 75 mg

- citric acid ? 4 000 mg

-- sorbitol ? 43 000 mg

 

 

  • Obraz