Cena:3,71PLN
Ilość: kg.
Producent:
Stan:Nowy
Proso Złote
Super Jakość 1kg 
Najpopularniejszy pokarm zarówno dla papug, kanarków, zeberek , ryżowców służy jako komponent do tworzeni odpowiednich mieszanek, dla ptaków egzotycznych.
Służy również jako pokarm dla dzikich ptaków w czasie Zimowego Dokarmiania Ptaków.
Ziarna prosa zawierają witaminy z grupy B oraz cenne minerały np. rozpuszczalną krzemionkę, magnez, żelazo, jod a także nienasycone kwasy tłuszczowe.
Proso Jest to jedna z roślin najdłużej uprawianych przez ludzi. Obecnie odgrywa niewielką rolę w żywieniu człowieka, ale jest podstawowym składnikiem pokarmu wielu ptaków. Uzyskiwaną z prosa kaszę jaglaną spożywają diabetycy, więc można ją spotkać w sklepach z tzw. zdrową żywnością. Może ona służyć hodowcom ptaków do sporządzania tzw. prosa jajecznego. Wiechy prosa dojrzewają nierównomiernie: kiedy w górnej części nasiona są już dojrzałe i zaczynają się wysypywać, w dolnej mogą być zaledwie w dojrzałości mlecznej. Zbioru więc dokonuje się, gdy ziarno w środkowej części wiechy uzyska dojrzałość woskową. Hodowcy ptaków mający własny ogródek mogą zasiać sobie zagon prosa (wysiew pod koniec kwietnia lub na początku maja w rządkach co 30 cm, na głębokość 2-3 cm, do 20 kg ziarna na hektar). Mankamentem własnej uprawy prosa jest to, że przyciąga ono stada wróbli. Strachy na wróble nie zdają bynajmniej egzaminu, toteż rośliny trzeba chronić siatkami rozpiętymi nad uprawą. Jest to kłopotliwe, ale wiechy świeżego prosa są doskonałym pokarmem. Hodowcy mogą suszyć proso w wiechach i w takiej postaci podawać je ptakom niemal cały rok. Poza niewątpliwą smakowitością i wartością takiego pokarmu, sprawia on wiele radości ptakom, które lubią samodzielnie wyłuskiwać ziarno.
Waga: 1kg

Kupujący ten produkt kupili także:

 Karma dla Kaczek Parkowa 1 kg Karma dla Kaczek Parkowa 1 kg NowośćPromocja
00028
Bobik Idealny Na Poplon 1 kgBobik Idealny Na Poplon 1 kg NowośćBestsellerPromocja
00120
Deli Nature 50 Mieszanka dla kanarka 1kgDeli Nature 50 Mieszanka dla kanarka 1kg NowośćPromocja
00465