Cena promocyjna:30,00PLN 29,50PLN
Ilość: szt.
Producent:
Ovigor
Stan:Nowy

 TRICHOCOXAN jest nowoczesnym i wydajnym preparatem opartym na unikalnym połączeniu specjalnie wyselekcjonowanych wtórnych substancji biologicznie czynnych, olejków eterycznych i ekstraktów roślinnych. Jego kompleksowa, wielokierunkowa formula zapewnia ochronne i prawidłowe funkcjonowanie elementów struktur nabłonkowych, stanowiących naturalną barierę mechaniczną oraz hamuje wzrost populacji pierwotniaków chorobotwórczych ( Trichomonas gallinae, Eimeria sp.), wpływając tym samym na obniżenie ich możliwości inwazyjnych. Dodatkowo aktywizuje reakcję immunologiczną układu oddechowego i pokarmowego, powstrzymuje rozwijanie się stanów zapalnych, a także dzięki zwartości specyficznych kwasów organicznych, wykazuje silne, bezpośrednie działanie bakteriobójcze, i bakteriostatyczne na patogeny towarzyszące ( Mycoplasma, Streptoccocus, E.Coli, Salmonella) Wysoka, bezpieczna zawartość witaminy A, wspomagającej regenerację uszkodzonych błon śluzowych oraz witaminy K, minimalizującej możliwość powstawania krwawych wybroczyn, dodatkowo nasila działanie przeciwpierwotniakowe preparatu.

TRICHOCOXAN to prawdziwy przełom w podejściu do profilaktyki i leczenia trichomonadozy, heksamitozy i kokcydiozy, niebezpiecznych chorób pasożytniczych, stanowiących, jak się okazuje ważny czynnik ograniczający u gołębi.

 

Wskazania :

 

 

Ze względu na naturalne pochodzenie preparatu z powodzeniem może być stosowany przez okres całego roku. Regularnie podawany minimalizuje powstawanie charakterystycznych zmian chorobowych, wskazujących na pojawienie się infekcji oraz łagodzi ich skutki, prowadzące najczęściej do utraty apetytu, osowiałości, duszności, zaburzeń trawienia i wchłaniania, biegunek, a także nadkażeń przez drobnoustroje towarzyszące. Wysokie bezpieczeństwo produktu sprawia, że może on być stosowany w trakcie karmienia młodych w gnieździe, jak również zaraz po ich odstawieniu, w czasie, w którym nie zaleca się aplikowania środków farmakologicznych.

Skład:
stabilizowane ekstrakty roślinne, olejki eteryczne, wyciągi ziół, fitoncydy, alkaloidy, fitosterole, garbniki, glikozydy allilosiarczkowe, naturalne żywice, składniki biogenne i immunostymulujące, flawonoidy, kwas mrówkowy, mlekowy, cytrynowy, fosforowy, propionowy, wit. A. wit. K

 


Stosowanie :

 

Profilaktycznie podawać należy 2 - 3 dni w tygodniu 5 - 10 ml na litr wody.

 

Podczas choroby podawać należy przez kolejne 5 - 6 dni 10 ml. na litr wody.

 

Pojemność - 150ml

Kupujący ten produkt kupili także:

Olejek czosnkowy 100% 250ml Nowość
437
Dari dla Gołębi i Ptaków 1kgDari dla Gołębi i Ptaków 1kg NowośćBestseller
00288
Grit z Muszlą 2,5 Kg NowośćPromocja
03098
CZdrovit drożdze z pyłkiem oraz czosnkiem 600g NowośćPromocja
00335