Jajka pełne duże (kaczki, kury) 1szt
Jajka pełne duże (kaczki, kury) 1szt
Cena:1.60PLN
Ilość: szt.
Producent:
Sztuczne jajko dla kaczek przeznaczone do podkładania w wolierze by ptaki nie dziobały i nie niszczyły złożonych już w gniazda jaj zanim hodowca zdąży je zabrać. Sztuczne jaja dla kaczek są niezbędne w każdej hodowli drobiu, zarówno w tych profesjonalnych, jak i hobbystycznych. Jajka podkładowe należy umieszczać w kaczych gniazdach, w krzakach i innych zakamarkach w celu zastąpienia tych naturalnie zniesionych. 

Wykonane z najwyższej jakości materiału sztuczne jajka przypominają kolorem i kształtem jaja kacze naturalne. Rozmiar jajka do podkładania kaczkom:

    • długość: 6 cm

  • średnica w najszerszym punkcie: ok. 43 mm

Jajo sztuczne dla kaczek jest pełnie w środku oraz masywne. Z tego względu nie ulegnie uszkodzeniu nawet po upuszczeniu ze znacznej wysokości. 

Sztuczne jaja podkładowe dla kaczek znajdują różnorakie zastosowanie, m.in. w celu zastąpienia naturalnych jaj jajami sztucznymi w gniazdach samic, do zapobiegania agresywnemu zachowaniu ptaków i niszczenia jaj naturalnych, do stymulacji samic w celu pozyskania wyższych lęgów, do walki z kunami, lisami czy innymi drapieżnikami. Agresywne kaczki dziobiąc imitację jajka szybko się zniechęcają i w konsekwencji po paru dniach całkowicie zaprzestaje dziobania. 

Kupujący ten produkt kupili także: